HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi, stervitja e pare shqipe
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Janar 2012 19:37   pdfShtypEmail

giani_de_biassiStervitja e pare ne Shqiperi per trajnerin e sapo emeruar te  kombetares kuqezi Gianni De Biasi shenohet sot ne qytetin e Durresit.

Ai ne komunikimin e pare shqip ka grumbulluar lojtaret me te mire te Ketegorise Superiore te cilet do te provohen ne kete zbor stervitor. Gjithcka starton per trajnerin italian me ata qe luajne ne kampionatin me te forte ne Shqiperi, me futbollistet qe cdo jave kontribuojne ne rritjen e nivelit te skuadrave tona.

Disa nga emrat e te grumbulluarve kane qene edhe me pare ne listat e ekipit kombetar, nderkohe qe ata dhe pretendetet e tjere duhet te konfirmojne para De Biasit formen e tyre dhe mundesite reale per te qene anetar i perfaqesueses sone.

FSHF


busy
komente