HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi: Te drejtosh kombetaren eshte pergjegjesi!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Janar 2012 06:16   pdfShtypEmail
de_biasi_PrezantimiPas seancës së parë stervitore me lojtaret e kampionatit shqiptar, kandidate per tu afruar prane skuadres kombetare, trajneri i kombetares De Biazi ka dhënë një konferencë për shtyp.

“Drejtimi i Kombëtares shqiptare është një përgjegjësi. Fakti që përfaqësoj një shtet në arenën ndërkombëtare të futbollit është një arsye për të qenë krenar, por njëkohësisht edhe një përgjegjësi shumë e madhe”-  u shpreh De Biazi

Italiani me diplomaci nuk i ka ruajtur elozhet per Fderaten dhe eprorin e vet duke i falenderuar si gjithnje drejtuesit e Federates per mundesine qe i kane krijuar. " Do të përpiqemi se bashku me ndihmesit e mij të punojmë mirë për Federatën dhe Kombëtaren, duke pasur shume besim tek detyra e re dhe jemi te motivuar maksimalisht".

Ne vazhdim, trajneri De Biazi ka treguar se dyert e kombetares jane te hapura per kedo. "Kombetarja, i ka dyert te hapura per kedo. Aktualisht, po vezhgojme lojtaret e kampionatit shqiptar, per te cilet do te kem nje vizion te plote pas perfundimit te grumbullimit. Do të mundohemi që deri më 29 shkurt ti vëzhgojmë të gjithë lojtarët që luajnë jashtë dhe të kemi informacione sa më të plota", - theksoi De Biazi duke shpresuar qe me kombinacionet midis dy kontigjenteve, me lojtare jashte dhe brenda Shqiperise te krijoj nje skuader sa me te balancuar. qe te sulmoje-mbroje dhe te jete e pozicionuar mire taktikisht ne fushe.
busy
komente