HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Deklarate per shtyp / FSHF: Lajmi per trukim te ndeshjeve te kombetares eshte i pabazuar
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Janar 2012 19:07   pdfShtypEmail

fshffshf_logoFederata Shqiptare e Futbollit pas lajmit te publikuar  ne media per ekipin Kombetar deklaron se:

Ky lajm nuk ka asnje baze per te akuzuar Ekipin Kombetar te Shqiperise se ka trukuar ndeshje. Biseda e dikujt me nje te trete  se me ka thene trajneri i Shqiperise nuk eshte aspak argument per te hedhur mjegull e hije dyshimi. Nje retorike te tille mund ta perdore cdo njeri por  e pa vertetuar kjo nuk mund te perbeje akuze.

Federata Shqiptare e Futbollit ka besim te plote tek Ekipi Kombetar. Ajo eshte e bindur se kurre asnjeri prej atyre futbollisteve  qe kane veshur fanellen kuqezi nuk mund ta mendoje nje gje te tille. Krenaria, pergjegjesia dhe profesionalizmi jane bere gjithnje bashke nen hymnin dhe flamurin tone Kombetar, ne te gjitha ndeshjet e zhvilluara.

Federata Shqiptare e Futbollit eshte e hapur, transparente dhe e gatshme te vere ne dispozicion te drejtesise gjithcka. Ajo ka qene e do te jete bashkepunuese me te gjithe ata qe respektojne ligjet, duan futbollin dhe adhurojne Kombetaren.


busy
komente