HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Lista e lojtareve te grumbulluar per miqesoren e Gjeorgjise
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 25 Shkurt 2012 16:13   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseTrajneri i kombëtares shqiptare te futbollit ka bere publike listën me emrat e lojtareve qe do te grumbullohen për takimin miqësor kundër Gjeorgjisë ne Tbilisi, ne datën 29-Shkurt. Ashtu siç ishte deklaruar edhe me pare, e reja për këtë sfide te pare te teknikut italian është grumbullimi i dy sulmuesve te rinj Edgar Çani dhe futbollistit te shpresave Armando Sadiku.

Ne momentet e fundit trajneri De Biassi ka grumbulluar edhe sulmuesin Ahmed Januzi ne vend te Erjon Bogdanit, i cili është i dëmtuar. Nuk do te jete ne këtë miqësore Hamdi Salihi, por as Edmond Kapllani. Mungesa te tjera te rëndësishme janë dy te dëmtuarit Lorik Cana dhe Debatik Curri, ndërsa trajneri ka afruar ne prapavije Tefik Osmanin e Teutës.

Një tjetër afrim është vlonjati Hair Zeqiri, i cili luan ne Turqi, ndërsa është lënë jashtë Admir Teli. Lista me 19-lojtare është ashtu siç ka kërkuar Giani De Biassi, testi i lojtareve te rinj për te ardhmen e kombëtares kuqezi. Ndërkohë, te shtunën, ne orën 11:00, trajneri italian do te japë edhe një konference për shtyp ne prag te provës se tij te pare si numri një i pankines kuqezi.

Lista e lojtareve te grumbulluar :

1.  Samir               Ujkani                    05.07.1988           Novara Calcio

2. Orges               Shehi                      20.09.1977           Skenderbeu

3. Tefik                Osmani                   08.06.1985           KF Teuta

4. Armend          Dallku                    16.06.1983             Vorskla Poltava

5. Franc                Veliu                      11.11.1988            FK Flamurtari

6. Andi                  Lila                         12.02.1986            PAS Jannina

7. Kristi                 Vangjeli                05.09.1985            Chernomorets Odesa

8. Ervin                Bulku                       03.03.1981            AZAL  Baku

9. Gilman           Lika                          13.01.1987              KF Tirana

10 .Odise           Roshi                       22.05.1991              Koln

11. Jahmir         Hyka                         08.03.1988              Luzern

12. Emiljano     Vila                           12.03.1988              PAS Jannina

13. Gjergj          Muzaka                    26.09.1984              FK Skenderbeu

14. Ansi             Agolli                        11.10.1982              Qaraback

15. Hair             Zeqiri                        11.10.1988               Rizespor

16. Ahmed       Januzi                        08.07.1988              Vorskla Poltava

17. Elis              Bakaj                         25.06.1987               Dinamo Bukuresht

18. Armando  Sadiku                       27.05.1991                Locarno

19 .Edgar          Çani                           22.07.1989                Polonia Varshava


busy
komente