HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi : Ndeshja do te jete një mundësi e mire testimi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 25 Shkurt 2012 17:48   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiSot ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi ka dale ne konference per shtyp perpara nisjes per ne Tbilisi ku do te zhvillohet ndeshja miqesore Gjeorgji - Shqiperi.

Trajneri i kuqezinjve ka sqaruar mos përfshirjen e dy titullarëve, Salihit dhe Telit ne ndeshjen me Gjeorgjinë, si zgjedhje për te luajtur me futbolliste aktive. I pyetur edhe mbi tre emrat e rinj, te grumbulluar për miqësoren e 29-Shkurtit ne Tbilis, De Biasi u shpreh se ndeshja do te jete një mundësi e mire testimi.

Mungesa e titullareve Cana, Curri e Bogdani eshte e rendesishme vuri ne dukje De Biasi, por kjo  nuk na demoralizon per te pershtatur e provuar lojtare te tjere te cilet premtojne per nje te ardhme ne ekipin Kombetar. Ai theksoi se brenda dy diteve ne takimin e pare me futbollistet e perfaqesueses duhet bere vleresimi i gjendjes se tyre dhe mundesia per te percaktuar me te miren ne fushen e lojes.

De Biassi ka shtuar gjithashtu se ekipi kombëtar duhet te punoje me shume për te luajtur ne skuadër, çka do te jete edhe sfida e te mërkurës. Për trajnerin italian, miqësorja me Gjeorgjinë është e para ne krye te stolit te kombëtares shqiptare.


busy
komente