HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazit projekton formacionin, Cani sulmues
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Shkurt 2012 02:41   pdfShtypEmail
giani_de_biassiKur kane mbetur edhe pak ore nga miqesorja me Gjeorgjine, jane mesuar detajet e fundit mbi formacionin e kombetares sone. De Biazi ka bere pak ndryshime nga ato cfare ishin parashikuar.
Ne debutim me Shqiperine ai do te aktivoje keto lojtare nga minuta e pare: Ne porte Saimir Ujkani. Ne mbrojtje Andi Lila ne te djathte, Ansi Agolli ne te majte, Armend Dallku dhe Franc Veliu ne qender. Ne mesfushe Ervin Bulku luan para mbrojtjes. Roshi ne te djathte, Muzaka ne te majte dhe dyshja Hyka, Vila ne qender. I vetem ne sulm do te luaj per here te pare Edgar Cani. Kete formacion ka provuar De Biazi nje dite para ndeshjes dhe keshtu pritet te luaj Shqiperia sot ndaj Gjeorgjise.

busy
komente