HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuq e zinjt do te luajne ne Shkoder ?
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Maj 2012 20:22   pdfShtypEmail

stadiumi_loro_boriciPresidenti i Federatës Shqiptare te Futbollit ka takuar kryetarin e bashkise Lulzim Basha ne lidhje me ndërtimin e parkingut pranë stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”.

Te dy palët ka rene dakord ne lidhje me ndërtimin e parkingut por njëkohësisht te realizohen kushtet për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare. Por një opsion mbetet rikonstruksioni i stadiumit “Loro Boriçi” dhe zhvillimi i dy ndeshjeve te ardhshme te kombëtares ne Shkodër. Fundjavën e kaluar firma kontraktuese filloi punimet për ndërtimit te parkingut nëntokësor te sheshi “Italia” e cila është dhe porta hyrëse e stadiumit kombëtar. Por ky veprim solli reagimin e Federatës Shqiptare te Futbollit e cila ne një letër drejtuar instancave shtetërore deklaronte se rrethimi i stadiumit do te mbyllte vendin për parkimin e makinave te skuadrave diçka e papranueshme për rregullat e UEFA-s. Kombëtarja shqiptare ka katër ndeshje për te luajtur ndërsa ne “Qemal Stafa” si stadiumi i vetëm i licencuar luajnë edhe ekipet shqiptare ne kupat e Evropës.


busy
komente