HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Qatar-Shqiperi, 22-Maj ne Madrid
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Maj 2012 20:42   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseFederata Shqiptare e Futbollit ka vendosur nje akord interesant per te zhvilluar nje ndeshje miqesore te Ekipit Kombetar te Shqiperise me Qatarin.

Gjithcka eshte konfirmuar per tu zhvilluar ne Madrid, Spanje me daten 22 maj 2012.

Keshtu pasi eshte fiksuar data 15-gusht ne Tirane me Moldavine vjen kjo miqesore teper interesante me skuadren e Katarit e cila sic dihet i ka rritur se tepermi interesat per futbollin,  kjo edhe pse Boterori 2022 do te zhvillohet ne vendin e vogel por shume te njohur per pasurite e tij.

Futbollistet e De Biasit kane keshtu nje mundesi mjaft te mire per te bindur trajnerin italian te kuqezinjve per te zene nje vend ne listen e tij te preferuar.

Takimi me Qatarin do te zhvillohet ne Madrid ne nje kohe te pershtashtshme per zhvillimin e takimeve miqesore.

Kjo eshte hera e pare qe  skuadra e Shqiperise luan me perfaqesuesen e ketij vendi te vogel.


busy
komente