HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Xhani de Biasi publikon listen per dy miqesoret
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Maj 2012 16:19   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiXhani De Biazi ka bërë publik listën me 22-lojtarë të grumbulluar në kuadër të dy ndeshjeve miqësore që kuqezinjtë do të zhvillojnë kundër Katarit më 22-maj në Madrid dhe kundër Iranit më 27-maj në Stamboll.

Tekniku italian surprizon sërish duke afruar në përfaqësuese element të rinj duke nisur që nga porta me Shpëtim Moçkën dhe Etrit Berishën.

Berisha është 23-vjeç dhe luan qe nga viti 2008 te Kalmar duke u bere një nga lojtaret kyç te skuadrës. Pas provës me shpresën kohe me pare, refuzimit për t’iu bashkuar kombëtares dhe akuzave te shumta ne adrese te tij me ne fund Megrim Mavraj do te zhvilloje ndeshjen e pare zyrtare me kombëtaren kuqezi. 25-vjeçari ka zhvilluar një sezon fantastik ne qendër te mbrojtjes me Grojter Furt qe preu e para biletën për te kaluar ne Bundesligen Gjermane. Emri i trete por jo i panjohur është ai i mesfushorit te Grasshoppers Mergim Brahimi. 19-vjeçari ka zhvilluar ndeshje mjaft te mira te skuadra shpresa duke shënuar edhe një gol ndërsa këtë sezon ka qene pjese e skuadrës se pare te Grashopers.

Tekniku italian ka grumbulluar për këto ndeshje edhe sulmuesin e Locarnos, Armando Sadikun, mbrojtësin e Teutes, Tefik Osmani si dhe mesfushorin vlonjat Hair Zeqirin te Risespor.

Tashmë pjesë stabël e përfaqësueses është edhe Edgar Cani, autori i golit të parë dhe të vetëm në erën De Biazi. Te vetmet mungesa janë Hamdi Salihi, Edmond Kapllani dhe Ahmed Januzi.

Kombëtarja do te grumbullohet ditën e premte ne Durrës për tu larguar drejt Spanjës ne datën 21 ku një dite me pas do te zhvilloje miqësoren e pare ndaj Katarit. Kuqezinjtë do te rikthehen përsëri ne Shqipëri për tu larguar ne datën 26 këtë radhe drejt Stambollit ku një dite me pas ne Besiktas Stadium do te zhvillojnë miqësoren e dyte dhe te fundit kundër Iranit.

Kjo është edhe lista e plotë me 22 lojtarë:

1. Shpetim Mocka       (20.10.19890  Apollonia
2. Etrit Berisha             (10.03.1989)  Kalmar
3. Orges Shehi             (20.09.1977)  Skenderbeu
4. Tefik Osmani           (08.06.1985)  KF Teuta
5. Lorik Cana              (27.07.1983)  Lazio
6. Armend Dallku        (16.06.1983)  Vorskla Poltava
7. Admir Teli               (02.06.1981)  Qaraback
8. Franc Veliu              (11.11.1988)  FK Flamurtari
9. Mergim Mavraj       (09.06.1986)  Greuther Furth
10. Andi Lila               (12.02.1986)  PAS Jannina
11. Mergim Brahimi     (08.08.1992)  Grasshopers
12. Ervin Bulku           (03.03.1981) AZAL Baku
13. Sabien Lilaj           (10.02.1989)  Lok. Zagreb
14. Gjergj Muzaka      (25.09.1984)  Skenderbeu
15. Jahmir Hyka          (08.03.1988)  Luzern
16. Emiljano Vila         (12.03.1988)  PAS Jannina
17. Ansi Agolli            (11.10.1982)  Qaraback
18. Elis Bakaj              (25.06.1987)  Chernomorets
19. Erjon Bogdani       (14.04.1977)  Siena
20. Edgar Çani            (22.07.1989)  Polonia Varshava
21. Armando Sadiku   (27.05.1991)  Locarno
22. Hair Zeqiri             (11.10.1988)  Rizespor


busy
komente