HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Cana & Bogdani optimiste per ekipin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Maj 2012 18:07   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1Kombëtarja shqiptare do të luajë të dielën një tjetër miqësore, atë ndaj Iranit në Stamboll të Turqisë. Dy ndër lojtarët kryesorë kuqezinj, Lorik Cana dhe Erion Bogdani, janë optimistë për gjendjen e ekipit kuqezi.

Ata kane vlerësuar shume këto miqësore si mundësitë e pakta qe ka skuadra ne prag te eliminatoreve ndërsa u kane uruar mirëseardhjen  lojtareve te rinj te afruar ne skuadër. Ndërkohë emblema e kuqezinjve ka shuar akoma pa u ndezur debati dilemën me te fundit për një largim te kosovareve nga kombëtarja pas lejimit te FIFA-s për Kosovën qe te luaj takime miqësore.

Miqësorja kundër Iranit do te luhet ditën e diele ne orën 19:00 ne stadiumin Inonu te Stambollit.

Kombëtarja shqiptare eshte e grumbulluar ne Durres momentalisht.Kuqezinjte kane edhe dy teste miqësore deri në nisje të eleminatoreve të botërorit, pra atë ndaj Iranit dhe ndaj Moldavisë në gusht. Pastaj, nisin ndeshjet e vërteta.


busy
komente