HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Basha mundeson kombetaren te luaj ne “Qemal Stafa”
nga AlbaniaSoccer   E premte, 01 Qershor 2012 16:04   pdfShtypEmail

lul_bashaKryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha zhvilloi një takim me përfaqësuesin e Komitetit të Sigurisë dhe stadiumeve në  UEFA, Jean-Francois Crucke, Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit,  Armand Duka dhe përfaqësues të Policisë së Shtetit, ku është ofruar zgjidhja  për vazhdimin e ndeshjeve në stadiumin kombëtar në parametrat dhe standardet e vendosura nga UEFA.  Zgjidhja e ofruar është mirëpritur nga i dërguari i UEFA-s . Ne kete menyre punimet për parkimin nëntokësor në Sheshin “Italia” nuk do të pengojnë zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”.


busy
komente