HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi-Moldavi, kjo mundësia e fundit para eleminatoreve
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 13 Gusht 2012 14:17   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseNga selia e FSHF-së priteshin lajmet e fundit nga ekipi kombëtar që ndodhet në prag të miqësores ndaj Moldavisë në “Qemal Stafa”. Por, lajmet më të rëndësishme vijnë pikërisht për stadiumin kombëtar, të cilit nuk i ofrohet energjia elektrike nga kompania CEZ. Sekretari i Përgjithshëm i Federatës, Eduard Prodani, shpjegon situatën.

Për trajnerin De Biazi është e vështirë ta nisur duke folur për ndeshjen, pasi edhe shqetësimi i tij, duket i madh.

“Uroj që gjendja e krijuar të zgjidhet sa më shpejt, sepse kombëtarja është pronë e gjithë Shqipërisë, është një reklamë shumë e rëndësishme. Sa për takimin, është i rëndësishëm dhe shpresoj ta luajmë mirë. Do të përpiqemi të përgatitemi siç duhet dhe pse kemi pak kohë në dispozicion. Pas 3 javësh nisin eleminatoret e Botërorit, ndaj duhet të jemi gati. Kam një grup prej 30-40 lojtarësh nga të cilët duhet të zgjedh. i kam idetë e mia në kokë dhe pres përgjigjet nga futbollistët”, thotë trajneri.

Më tej, trajneri italian i kuqezinjve theksoi se po përpiqet bashkë me Federatën të zgjerojë bazën e lojtarëve me emra të tjerë dhe se për këtë do të bëhet gjithçka brenda mundësive. Fjala është për lojtarë si Basha apo Meha, të cilët ende nuk janë pjesë e kombëtares.

Ndeshja me Moldavinë është parashikuar të luhet të mërkurën në “Qemal Stafa”.


busy
komente