HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Meha bind De Biazin, pret t'i bashkohet kombëtares
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Gusht 2012 07:20   pdfShtypEmail

alban_mehaMesfushori kosovar, Alban Meha, e ka nisur shumë mirë edicionin. Në tri ndeshjet e para ka shënuar  tre gola. Dy gola i shënoi në Bundesliga 2, në ndeshjet që skuadra e tij, Paderborn, mori barazim e fitore kurse  golin e tretë e shënoi të dielën në humbjen 3-1 nga Arminia Bielefeld në kuadër të turit të parë të Kupës së Gjermanisë.

Me gjithë humbjen, goli i shënuar të dielën ka vlerën më të madhe për Mehën. Ai gol ia shtoi paraqitjen e mirë që nuk mjaftoi që skuadra e tij të ketë sukses.


Me paraqitjet e mira, Meha bindi trajnerin e Shqipërisë, Xhanni De Biazi, se është lojtar i vlefshëm për kombëtaren.


Trajneri italian kishte udhëtuar për në Gjermani për ta ndjekur nga afër Mehën që në një të ardhme të afërt pritet t'i bashkohet Kombëtares së Shqipërisë.


Futbollisti nga mitrovica mendon se e ka bindur De Biazin. Ai ka pohuar se nga italiani ka marrë fjalë të mira.


busy
komente