HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Gianni de Biasi : Humbem prej mbrojtjes
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Shtator 2012 15:27   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiGianni de Biasi ka bere me faj mbrojtjen per humbjen e pesuar ndaj Zvicres.

Italiani thotë se disfata duhet harruar dhe ata duhet të fokusohen përpara për të gjetur rrugën e fitoreve në takimet e radhës.

“Kjo ishte nje ndeshje qe nuk duhet ta kishim humbur, por beme dy gabime trashanike dhe ekipi Zviceran perfitoj dhe shenoj. Mund te kasha luajtur dhe ne sulm, por do te ishte vetevrasje per ne. Goli i pare erdhi pas karambolit mes dy mbrojtësve të qendrës, edhe i dyti, sërish pas një gabimi tone”.

“Duhet të shohim përpara, të gjejmë forca e të reagojmë. Kemi ndeshje të tjera. Do të përpiqemi të jemi më shumë skuadër dhe t’i ndreqim gabimet tona, që ndaj Zvicrës na kushtuan rëndë”, ka deklaruar De Biasi pas takimit.

Kel Naraci


busy
komente