HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hitcfeld: Nuk kam pare asnjeherë tifozeri si TKZ!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 13 Shtator 2012 02:45   pdfShtypEmail

tifo_kuq_e_zi_rrugveGjate ndeshjes eliminatore per Boterorin 2014, midis Zvicres dhe Shqiperise, tranjeri Zviceran eshte mahnitur nga Tifozat Kuq e Zi. “Nuk kam pare askund ne Bote qe nje ekip si Shqiperia te sjell me vete afro 10 000 tifoz ne Stadium ne Luzern. Kjo nuk ndodh as te Gjermania me 82 milion banore, dhe as te superfuqite e futbollit Boteror. Nuk e di se si punohet me tad he se si jane mardheniet organizuese, por Shqiperia dhe FSHF-ja duhet te jete me fat qe kane nje grup suportues te tille”, shpjegon Hitcfeld dy here fitues i Champions League. Ish trajneri I Borusias ka premtuar se se shpejti do ta vizitoj Shqiperine dhe do te takoj “Te çmendurit” pas Futbollit nga Shqiperia. Hitcfeld i lindur ne kufirin zvicerano-gjerman, karrieren e filloj ne Zvicer dhe sukseset e medha i beri ne Gjermani me Dortmund dhe München, deri me tani eshte perqeshur nga Zviceranet si deshtak dhe sjllja e Xhakes dhe Shaqirit ne Kombetaren e Zvicres e ka shpetuar nga deshtimi total. Ata qe I mungojne jane nje grup si TKZ - mbase me ta pas vete do bente mrekullira me Zvicren!!!

Sami Baçaj


busy
komente