HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lamtumire Bujar Cani, ylli Partizanit e Kombetares
nga AlbaniaSoccer   E martë, 18 Shtator 2012 13:51   pdfShtypEmail

bujar_cani_kombetareNe moshen  66 vjecare ka nderruar jete Bujar Cani  nje nga yjet e futbollit te Partizanit dhe ekipit  tone Kombetar te viteve '70.

Bujar Cani ka hyre ne historine e futbollit shqiptar si nje mbrojtes modern per kohen me cilesi te larta ne pergatitjen fizike, lojen ne ajer dhe mbi te gjitha inteligjent dhe mjaft profesional ne fushen e lojes.

Cani fitoi disa tituj Kampion Kombetar  dhe Kupa te Shqiperise ne radhet e Partizanit i cili ne ato vite kishte ne perberje   futbolliste te medhenj si Panajot Pano, Ramazan Ragami, Saba Bizi etj.

Krahas me ekipin e mirenjohur te kryqytetit,  Partizani, Bujari zhvilloi edhe disa takime nderkombetare me perfaqesuesen tone duke u perballur me sulmuesit me te shquar te Botes ne ate kohe,  ku pa dyshim ne kujtesen e te gjithe sportdashesve shqiptare do te mbetet ballafaqimi me Gerd Myler sulmuesin e madh te Kombetares se Gjermanise.

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Presidenti i saj  Armand Duka kane ngushelluar familjen per humbjen e njeriut te tyre shtrenjte dhe gjithe boten e futbollit shqiptar per largimin nga jeta te nje ish  futbollisti te shquar e me vyrtyte te larta.

( Bujar Cani,  i treti ne foto ne radhe pas Panos dhe portjerit Dinella)


busy
komente