HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Faton Ademi, talentin qe s’duhet ta humbe Shqiperia
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 27 Shtator 2012 05:01   pdfShtypEmail

ball_goalFutbollisti 17-vjeçar nga Prishtina, Faton Ademi qe po luan me ekipin e U-19 te Hertha BSC ne Bundesliga per junior, i dha fitoren javen e kaluar ekipt te tij ne fitoren 2-1 kunder FC Carl Zeiss Jena. Ai ka kaluar nga ekipi i U-16 ne ate te U-19, pasi ishte bere goleshenuesi me i mire per ekipin e U-16.

Ademi posedon shtetesine gjermane dhe kosovare dhe per fat te mire nuk ka luajtur me asnje ekipe te shpresave te Gjermanise. Ai mund te luaj per U-17, U-18 dhe U-19 te Shiperise dhe besoj se ka vend per te dhe duhet me qene me te shpejt se Gjermanet. Pasi me U -17 dhe U-19 te Shqiperise jane ftuar edhe lojtar nga liga e 7 e Zvicres.

Shpresojme qe mos te humbasim talentin  rradhes. Pasi, nje talent tjeter shqiptar nga po kjo Bundeslige per Junior, Albijon Avdijaj ( VfL Wolfsburg ) e ka marre Zvicra dhe kane mjaftuar 2-minuta per U-18 te Zvicres dhe ku kurre me nuk mund te aktivizohet per Shqiperine.

Te shpresojme se nuk do ta humbim as Ademin, qe ka kaluar 3-vjet ne moshe dhe ne vend te U-17 po luan me U-19....

Sami Baçaj


busy
komente