HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi & Cana : Duhet te fitojme ndaj Islandes
nga AlbaniaSoccer   E premte, 12 Tetor 2012 11:59   pdfShtypEmail

lorik_cana_bendtner_ndeshjaShqipëria nuk ka më kohë deri tek ndeshja ndaj Islandës në “Qemal Stafa” për eleminatoret e Botërorit. Trajneri De Biazi dhe kapiteni Cana e dinë se bëhet fjalë për përballje shumë delikate, më shumë sesa ajo ndaj Sllovenisë që vjen më pas. Trajneri nuk flet për formacionin, por thotë se do të sulmojmë.

“Do të luajmë me 4 lojtarë ofensivë dhe nuk besoj se mund të bëhet më shumë sesa kaq. Ndoshta do të dëshironit të luanim me 11 sulmues, por pastaj bëhet e vështirë të mbrohemi. Themi që duhet të marrim 6 pikë në këto dy ndeshje sepse të gjithë e besojmë se kjo është e mundshme, por meqë nuk jemi as Reali i Madridit dhe as Spanja, nuk mund ta quajmë të sigurt. Do të varet nga shumë gjëra. Islanda është më mirë taktikisht se ne, e rrezikshme, por mund t’ia dalim”, De Biazi.

Kapiteni Lorik Cana është edhe më i përmbajtur sesa trajneri, duke thënë se në këto dy ndeshje mund të ndodhë gjithçka. Cana pra e pohon se të paktën në fushën tonë, në këto eleminatore mund të mundim këdo. Le ta fillojmë këtë nga Islanda dhe pastaj le të mendojmë edhe për Slloveninë.

 


busy
komente