HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Edgar Cani dhe Mergim Mavraj, premtojnë fitore ndaj Sllovenisë
nga AlbaniaSoccer   E diel, 14 Tetor 2012 21:21   pdfShtypEmail
edgar_cani_polonia_varshavaDisfata me Islandën në një moment shpresë për kombëtaren shqiptare solli një zhgënjim të madh në radhët e tifozëve, pasi pritej që në dy përballjet e radhës kuqezinjtë të grumbullonin 6 pikë dhe të shpresonin për një pozicion sa më të mirë në renditjen. Gjithsesi kjo disfatë, që nuk është kaprdirë kollaj as nga futbollistët, nuk e ka prishur atmosferën dhe as e ka ia ka ulur moralin skuadrës. E garanton këtë mbrojtësi Mërgim Mavraj, sipas të cilit kuqezinjtë kanë mbështetjen e njëri-tjetrit dhe se do të bëjnë gjithçka për ta hedhur pas krahëve këtë zhgënjim me një fitore me Slloveninë.

Marvaj siguron se do të jetë në fushë ndaj ballkanasve, pavarësisht dëmtimit që ka patur në brinjë, ndërsa për gabimet foshnjërake në mbrojtje u shpreh se në këto nivele kërkohet përqendrim maksimal gjatë 90 minutave.

Për Edgar Canin nuk është momenti për të qarë humbjen me Islandën, pasi në Grupi është është i ekuilibruar dhe Shqipëria mund të fitojë më çdo kundërshtar në ndeshjet e ardhshme.

Loja dhe goli i Canit ndaj Islandës kanë krijuar bindjen që 23-vjeçari do të jetë titullar edhe ndaj Sllovenisë, ku në krah të tij do të jetë me siguri Armando Sadiku, me të cilin, siç e pranon edhe vetë, është ndier shumë mirë.

busy
komente