HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FSHF/ Revolucion ne FSHF, Largohet Prodani ne vend te tij Shulku ?
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 25 Tetor 2012 11:48   pdfShtypEmail

fshf_logoRevolucion ne Federatën Shqiptare te Futbollit e cila përgatitet për ndryshime drastike qe nga sekretari i përgjithshëm deri ne sektorin e garave. Burime ne FSHF kane pohuar, se sekretari i federatës Eduard Prodani përgatitet te lere detyrën.

Prodani me profesion Inxhinier Ndërtimi ishte emëruar ne këtë post ne prill te 2009-ës, duke zëvendësuar Arben Bicin, i cili ishte larguar për arsye personale. Ne postin e Prodanit, emri potencial me i mundshëm, eshte Ilir Shulku aktualisht shef i sektorit te garave. 41-vjeçari shulku është një emër i njohur i futbollit shqiptar, ish futbollist i partizanit dhe i kombëtares shqiptare. Ndërkohe ne vend te tij pritet te emërohet Besnik Cela, aktualisht zëvendës sekretar.

Sipas zërave ne FSHF, presidenti Duka kërkon te ndryshoje disa sektorë, te cilet luajnë nje rol kryesor ne mbarëvajtjen e këtij institucioni, por nga momenti i ardhjes se Armand Dukes, ne postin e presidentit te FSHF-se, qe nga viti 2002 ne harkun kohor te 10-vjetëve ky institucion ka ndërruar plot 5-sekretare Sulejman Starova, Roland Mici, Arben Bici dhe tashme Eduard Prodani.


busy
komente