HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ FSHF publikon listën zyrtare
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Nentor 2012 17:40   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseFederata Shqiptare e Futbollit ka publikuar sot zyrtarisht listën e lojtareve te kombëtares për miqësoren me Kamerunin ne 14 nëntor një date e lire e vendosur nga FIFA për zhvillimin e këtyre takimeve. Ne listën me 21 lojtare bie ne sy rikthimi i dy lojtareve te Cernomoretc Odesa Elis Bakaj dhe mbrojtësi Kristi Vangjeli i cili nuk luante prej kohesh për arsye dëmtimi. Tekniku ka thërritur edhe dy lojtare qe po shkëlqejnë ne skuadrat e tyre Armando Vajushi i Liteks Lovech dhe Bekim Balaj i Spartes se Prages. Ne syrin e trajnerit italian nuk ka shpëtuar edhe futbollisti i ri i flamurtarit Bruno Telushi. Se bashku me te, nga superliga janë thërritur edhe Tefik Osmani i Vllaznise dhe dy lojtaret e Skënderbeut, Arapi dhe Sabien Lilaj.

Do te mungojnë ne sfidën miqësore me Kamerunin per shkak te impenjimeve me ekipet e tyre, Ansi Agolli i Karabak, Jahmir Hyka i Lucernes dhe Burim Kukeli i Zyrih, Erjon Bogdani i Sienes dhe Hamdi Salihi i Uashington Dc.

Edhe ne këtë takim nuk është pare e nevojshme te thërriten dy lojtaret qe po gëzojnë forme te mire me skuadrat e tyre Edmond Kapllani dhe Xhevair Sukaj. Takimi me Kamerunin do te zhvillohet ditën e mërkure ne gjeneve ne orën 20:45 dhe pritet te jete një prove e rëndësishme për kombëtaren jo vetëm për kolaudimin e skuadrës por edhe një test për lojtaret e rinj qe janë kandidate potenciale për ekipin e pare.


busy
komente