HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Armando Sadiku dhe Edgar Çani presin të ndryshojnë skuadër në janar
nga AlbaniaSoccer   E premte, 28 Dhjetor 2012 14:07   pdfShtypEmail

edgar_cani_polonia_varshavaAfrimi i janarit po shoqërohet me spekulime për transferime të sulmuesve shqiptarë.

Më konkretisht, për titullarët e repartit ofensiv të Kombëtares, Armando Sadiku dhe Edgar Çani.

Për Sadikun “sponsori” është trajneri kuqezi, Gianni De Biasi. Duke analizuar pjesën e parë të sezonit në Serinë A, drejtuesi i stolit ka vlerësuar paraqitjen e Fiorentinës.

Gjithashtu, De Biasi e ka këshilluar Montellan që të marrë në ekip lojtarin e Luganos.

“Sadiku ka shumë cilësi fiziko-taktike. Ju garantoj se është i lindur për të qenë një ‘bomber’”, ishte komenti i De Biasit.

Edgar Çani është titullari tjetër i Shqipërisë që pritet të ndryshojë fanellë.

Largimi i tij nga Polonia Warszaw duket i paevitueshëm. Sulmuesi shtatlartë mund të qëndrojë në Poloni, pasi kërkohet nga një tjetër skuadër e kryeqytetit, Legia Warszaw.


busy
komente