HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sali Berisha : Ligë e përbashkët Kosovë-Shqipëri
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 05 Janar 2013 16:13   pdfShtypEmail

sali_berishaIdeja e kryeministrit Berisha për një Ligë të përbashkët futbolli Shqipëri-Kosovë është mirëpritur në Prishtinë. Në Ministrinë e Sporteve në Kosovë janë shfaqur të gatshëm të diskutojnë për këtë temë.

Po pretendon se propozoi një ligë të përbashkët futbolli Kosovë – Shqipëri goxha kohë para Sali Berishës.
Madje, kryetari i klubit Prishtina, Remzi Ejupi thotë se për këtë punë i shkroi kryeministrit, dhe FSHF-së, në dhjetor 2011.

Ai po shfaq rezerva se ky projekt do të realizohet, tashti kur për të foli edhe Berisha.

Ideja e Berishës po pëlqehet edhe në federatën e futbollit të Kosovës, por këtu thanë se mund të ketë pengesa.

Në Ministrinë e Sportit shfaqën gatishmëri të bisedojnë për këtë qështje.
“Ne duhet të presim propozimet dhe modalitetet dhe me ta”-thotë zëdhënësi i MKRS-së Shkelzen Dragaj.

Berisha ka angazhuar ministrin e sportit Aldo Bumci që për këtë punë, bashkë me homologun e tij kosovar, të hartojë një projekt.


busy
komente