HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Jahmir Hyka nuk do te grumbullohet per ndeshjen miqesore me Gjeorgjine
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Janar 2013 23:09   pdfShtypEmail

jahmir_hykaJahmir Hyka nuk do të grumbullohet për ndeshjen kundër Gjeorgjisë.

Burime pranë FSHF-së pohuan se mesfushori i Luzernës është lënë jashtë për këtë takim, pasi do t’u jepet hapësirë disa lojtarëve të tjerë. Futbollisti që pritet ta zëvendësojë është Armando Vajushi. Mesfushori me tipare sulmuese i Liteks do të jetë i ftuar në këtë ndeshje për t’u parë nga afër nga Gianni De Biasi.

De Biasi duket se ka vendosur t’i japë një shans Debatik Currit. Mesfushori ka luajtur shumë pak te turqit e Gençlerbirligisë, por ai konsiderohet si një ‘xhol’ për trajnerin, pasi mund të luajë në qendër dhe në krah të mbrojtjes, por mund të luajë edhe në mesfushë në dy pozicione (qendror dhe i majtë).

Ndërkaq, është lënë jashtë Hyka, që megjithëse ka luajtur në fazën e parë në kampionatin zviceran, nuk e ka bindur edhe aq shumë teknikun. Ky i fundit, pas sugjerimeve edhe të ndihmësve të tij që e kanë parë nga afër Vajushin në disa ndeshje me Liteksin, ka vendosur t’i japë një mundësi shkodranit.

Çani dhe Salihi nuk janë ftuar për këtë ndeshje, ndaj dhe tekniku italian ka vendosur të afrojë Bekim Balën. Bomberi shkodran që aktivizohet te Sparta e Pragës pritet të ketë disa minuta në dispozicion në miqësoren ndaj Gjeorgjisë.

Nga Superliga shqiptare nuk ka ndonjë risi, ndërsa në mbrojtje pritet të debutojë futbollisti i Empolit, Elsid Hysaj.


busy
komente