HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Samir Ujkani kalon tek Chievo
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Janar 2013 16:41   pdfShtypEmail

sajmir_ujkani_novaraSamir Ujkani është larguar nga Palermo, por do të vazhdojë aventurën në Serinë A. Portieri i kombëtares shqiptare do të luajë i huazuar tek Chievo me të drejtë blerje në fund te sezonit, skuadër që shiti portierin e saj Sorrentino pikërisht tek Palermo.

Ujkani ka debutuar në Serinë A në vitin 2008 me siçilianët. Më pas, u huazua tek Novara ku tregoi vlerat e tij fillimisht në Serinë B e më pas në Serinë A. Me rënien sërish një kategori më poshtë të Novarës, Palermo e ktheu në skuadër duke i besuar portën, fillimisht ai mori besimin e plotë të presidentit Zamparini, por me kalimin e javëve, pozita e tij te siçilianët u bë delikate për shkak të krizës së rezultateve që klubi po kalon.

Afrimi i Ujkanit te Chievo i mbyll dritaren transferimit të një prej portierëve të Lazios, Carrizo e Bizarri, ndërsa Fiorentina dhe Interi duhet të punojnë për të gjetur zgjidhje të tjera pas dështimit të operacionit për të nënshkruar me lojtarin e kombëtares shqiptare.

24-vjeçari ka humbur edhe vendin e titullarit me Shqipërinë dhe aventura e re mund ta ndihmojë ta rifitojë atë.


busy
komente