HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Ekzekutivi i FSHF-së : Ai që refuzon Kombëtaren, nuk thirret më
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 31 Janar 2013 18:54   pdfShtypEmail

ffshf_logoKombetarja është krenari. Ata që përfaqësojnë fanellën e vendit ndihen të privilegjuar, por, ka edhe nga ata që refuzojnë ti bashkohen skuadrës, duke fituar kohë.

Raste të tilla vazhdojnë të përsëriten pambarimisht në Shqipëri. Për ti dhënë fund këtij trendi, Ekzekutivi i Federatës së Futbollit mori një vendim radilak.

Rregulli i votuar në mënyrë unanime parashikon që nëse një lojtar nuk i përgjigjet ftesave të ekipeve kombëtare pa arsye, atëherë ai nuk do ta ketë më këtë mundësi në të ardhmen.

Një tjetër vendim i rëndësishëm ishte diskutimi i raportit të Komisionit të rishqyrtimit të titujve kampion për vitet 1939-1942.

Deri në mbledhjen e ardhshme të Ekzekutivit do të paraqitet dokumentacioni që vërteton njohjen apo mosnjohjen e tyre dhe aprovimi përfundimtar do të bëhet në Asamblenë e përgjithshme të FSHF-së më 28 shkurt.


busy
komente