HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi, eksperimente dhe rezultat
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Shkurt 2013 18:54   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiDe Biasi do të luajë i sigurt në miqësoren e mesjavës me Gjeorgjinë. Ndeshja shërben si test për kualifikuesen me Norvegjinë, por, ajo shërben edhe për përshtatjen e lojtarëve të rinj në skuadër. E gjitha synohet të realizohet nëpërmjet një rezultati pozitiv.

“Miqësorja me Gjeorgjinë vjen në një moment të rëndësishëm për Kombëtaren dhe lojtarët, ku disa prej tyre janë pushim. Duhet të ruajmë drejtimin e nisur dhe të afrojmë lojtarë të rinj. Duhet kohë që ata të përshtaten. Gjeorgjia na mundi në debutimin tim, por nuk e mendoj hakmarrjen: unë luaj luaj për të fituar dhe për të arritur rezultat të mirë”.

Mungesat në skuadër janë të shumta, por, objektivi kryesor është ndryshimi i mentalitetit.

“Kemi disa mungesa dhe grumbulluam lojtarë të rinj. Të gjithë të grumbulluarit meritojnë të luajnë dhe mund të rriten. Shqipëria do të rritet. Të luajë si e barabartë jashtë fushe dhe pa menduar se nuk mund të fitojmë përballë ekipeve të forta. Besoj se vetëm me mentalitetin e të barabartit do të arrijmë të bëjmë diçka dhe të marrim rrezultat”.

Miqësorja me Gjeorgjinë do të luhet të mërkurën në orën 19:00, në stadiumin “Qemal Stafa”.


busy
komente