HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Bogdani rekord, 18 gola Kuq e Zi
nga AlbaniaSoccer   E premte, 08 Shkurt 2013 15:31   pdfShtypEmail

erion_bogdani_albNdonese ndeshja miqesore me Gjeorgjine eshte humbur nga skuadra jone Kombetare ne stadiumin "Qemal Stafa" me rezultatin 1-2, nje feste e vogel eshte lokalizuar tek emri i Erion Bogdanit. "Bomberi" i kuqezinjve ka shenuar golin e pare te takimit me gjeorgjianet duke cuar rekordin e tij ne 18  gola ne ndeshjet me Kombetaren e Shqiperise. Kjo eshte nje shifer interesante e cila e vendos Erin ne listen e golshenuesve te njohur ne  Europe, per numrin e golave te shenuar me fanellen e perfaqesueses.


busy
komente