HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Flamurtarit, Alfred Zijai
nga AlbaniaSoccer   E premte, 08 Shkurt 2013 16:09   pdfShtypEmail

alfred_zijaiSot ne mengjes eshte ndare nga jeta ish futbollisti i Flamurtarit , Kombetares dhe anetar i Komitetit Ekzekutiv te Federates Shqiptare te Futbollit Alfred Ziaji.

Fredi u lind  dhe u rrit ne Vlore dhe qe ne femijerine e tij te hershme ushtroi me dashuri te madhe lojen e futbollit ne radhet e Flamurtarit duke kontribuar  ne radhet e tij ne vitet me historike te bregdetareve te sukseshem. Zijai per nivelin e larte treguar ne fushen e lojes zhvilloi disa takime te rendesishme edhe me ekipin Kombetar me kuader te Eliminatoreve te Kampionatit Europian e Boteror.

Pas largimit nga fusha e blerte Alfredi nuk i nderpreu asnjehere lidhjet me futbollin. Gjate ketyre tre viteve te fundit  ai ishte anetar i Komitetit Ekzekutiv te Federates Shqiptare te Futbollit.

Ne kujtim te Alfred Ziajit Federata Shqiptare e Futbollit dhe e gjithe bota e futbollit shqiptar eshte perfshire ne heshtjen e zise per ti dhene lamtumiren e fundit futbollistit, mikut, shokut dhe drejtuesit te njohur.

Lamtumire Fredi!


busy
komente