HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Shqiperia ngjit shtatë shkallë në renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E premte, 15 Mars 2013 00:31   pdfShtypEmail
fifa_logo-newFIFA ka publikuar ndryshimet në renditjen për muajin e kaluar të skuadrave kombëtare. Për Shqipërinë edhe pse pa luajtur dhe bëra gjëra të mëdha, ka mbërritur një lajm vërtetë mjaft I mirë. Në renditjen e muajit të fundit kuqezinjtë e De Biazit, kanë fituar 7 pozicione duke u renditur në vendin e 64 me 510 pikë. Për muajin mars kuqezinjtë kanë të planifikuara dy takime. Në 22 mars do të luajnë ndaj Norvegjisë një takim zyrtar dhe katër ditë më pas do të përballen me Lituani për një ndeshje miqësore në stadiumin “Qemal Stafa”. Vetëm pak ditë përpara sfidës së rëndësishme me Norvegjinë në Oslo, ky është një lajm i mirë më tepër në aspektin psikologjik, pas rënies së lirë që kishte pësuar kombëtarja kohë më parë. Në majën e renditjes vijon të jetë Spanja me 1610 pikë e ndjekur nga Gjermania dhe Argjentina.

Enea Shtrepi

busy
komente