HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Elvis Kabashi I thote "JO" Shqiperise!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 15 Mars 2013 18:42   pdfShtypEmail
ball_goalElvis Kabashi e ka mbyllur pa e nisur ende mire aventuren me kombetaren kuqezi. Mesfushori I talentuar qe luan per Juventusin ne Serine A, ka zgjedhur Italine. Nepermjet nje letre zyrtare me shkrim ai ka sqaruar arsyet e vendimit qe ka marre. ''Kam zgjedhur te luaj per Italine pasi une jam rritur dhe jetoj ketu. Shpresoj te me mirekuptoni'', thuhej nder te tjera ne letren qe Elvis Kabashi I ka derguar FSHF-se. Mesfushori eshte aktiviziuar me Shqiperine e 19-vjecareve, por pak kohe me pare ai I tha jo fteses se kombtares se shpresave dhe tani e ka mbyllur edhe me kombetaren. Lista e lojtareve qe po I thone jo Shqiperise sa vjen dhe shtohet.

Enea Shtrepi

busy
komente