HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Valdet Rama: "Duhet të rregulloj dokumentacionin"!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Mars 2013 02:23   pdfShtypEmail
valdet_ramaNje problem me dokumentacionin e pengon futbollistin e pare shqiptar qe luan ne Spanje te zbresi ne fushe ndaj Norvegjise. Behet fjale per Valdet Ramen, lojtarin e grumbulluar per here te pare nga Xhani De Biazi. Rama ka folur dhe treguar cfare pret qe te kete mundesine per te luajtur me ngjyrat kuqezi. "E kisha enderr te grumbullohesha me Shqiperine. Jam shume I lumtur qe jam ketu dhe falenderoj per ftesen trajnerin. Per momentin me pengojne dokumentat. Kam nenshtetesine gjermane dhe pashaporten kosovare. Do te heq dore prej kesaj te fundit dhe shpresoj te shqiptarizohem shume shpejt me dokumenta e te jem ne fushe me pas", ka deklaruar Valdet Rama lojtar nga I cili Xhani De Biazi pret shume dhe per kete motiv e ka grumbulluar.

Altin Ngjela

busy
komente