HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Formacioni i mundshem ndaj Norvegjise
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Mars 2013 01:04   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1Shqipëria zbret të premten në stadiumin e Oslos për të provuar surprizën. Xhani De Biazi, tekniku italian ka përgatitur një formacion me të cilin do të tregoj kujdes në fushë. Kuqezinjtë do të mendojnë më tepër për mbrojtjen dhe sipas porosive që i ka dhënë gjatë ditëve të fundit në Durrës, lojtarët do të tentojnë kundërsulmin dhe shtatlartësinë e Edgar Canit apo dhe aftësitë goditëse brënda zonës të Hamdi Salihit. Në mbrojtje do të rreshtohen Dallku, Mavraj, Cana e Agolli ndërkohë që në mesfushë, kuqezinjtë do të luajnë me forca të shumta. Do të debutoj Migjen Basha, lojtar i cili do të luaj përkrah Ervin Bulkut. Lila dhe Roshi do të luajnë nga krahët për të kompletuar formacionin kuqezi.

Formacioni mundshëm 4-4-1-1

Berisha
Dallku Mavraj Cana Agolli
Lila Basha Bulku Roshi
Çani
Salihi


busy
komente