HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Armando Duka/ Fitorja për të gjithë Shqiptarët
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Mars 2013 06:10   pdfShtypEmail
duka_debat_tv_thumbEmocionet me te medha pas fitores kunder  Norvegjise ne Oslo jane manifestuar tek figura numer nje e futbollit shqiptar, Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit  Armand Duka. Menjehere pas vershellimes se fundit te gjyqtarit, Presidenti  Duka ka zbritur ne fushe duke perqafuar me radhe protagonistet e kesaj fitoreje historike te cileve ne kete mbremje i vijne falenderimet e sinqerta nga cdo shqiptar kudo qe jeton. "Kjo fitore eshte per te gjithe shqiptaret, ajo u takon atyre sepse vjen ne menyren e vet me origjinale pasi hap rruget e pretendimit tone per tu kualifikuar ne finalet e Boterorit Brazil 2014. Ne sebashku me te gjithe bashkekombasit  qe na duan e na mbeshtesin me ne fund kemi nje enderr, jetojme me shpresen reale dhe prekim ate qe brezat e deshiruan pa fund. Gjithsesi per momentin faleminderit te gjitheve duke i mirepritur ne mbeshtetjen e tyre per te ardhmen e veshtire".

FSHF

busy
komente