HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi/ Berisha shenon serish per Brisbane Roar
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Mars 2013 17:20   pdfShtypEmail
besart_berisha_training_thumbBesart Berisha vijon te shenoj rregullisht gola per skuadren e Brisbane Roar ne kampionatin Australian. Sulmuesi kosovar ka realizuar golin e pare ne fitoren 2-0 qe skuadra e tij mori ne shtepi ndaj Melbourne Heart. Berisha shenoi ne minuten e 12’ nga pika e bardhe e penalltise, goditje nga te cilat ai nuk gabon thuajse kurre e per kete arsye I besohen gjithmone atij. Brisbane mori nje fitore te rendesishme duke lene vendet e fundit ne tabelen e klasifikimit dhe duke u ngjitur ne vendin e peste me 32 pike te grumbulluara. Berisha vazhdon serine e ndeshjeve positive dhe tani ai eshte padiskutim lojtari me I rendesishem per skuadren australiane te Brisbane.

busy
komente