HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Për rinovimin e De Biazit vendos Norvegjia
nga AlbaniaSoccer   E martë, 02 Prill 2013 21:20   pdfShtypEmail
de_biasi_PrezantimiNdeshja e 7 qershorit kundër Norvegjisë pritet të përcaktojë jo vetëm të ardhmen e kombëtares shqiptare por edhe të ardhmen e teknikut italian Xhani De Biazi. Presidenti Armando Duka ka vendosur të ulet pas atij takimi me trajnerin e kombëtares për të diskutuar edhe një herë tjetër me të kontratën e re. Xhani De Biazi ka një marrëveshje me FSHF-në deri në përfundim të eleminatorëve për “Brazil 2014”, e cila skadon në muajin tetor. Për momentin palët janë të kënaqur me bashkëpunimin mes tyre dhe nëse kalohet me sukses edhe Norvegjia, rinovimi do të jetë një proçedurë formale.

busy
komente