HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FSHF/ 120.000 Euro shperblim per kombetaren
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 20 Prill 2013 21:19   pdfShtypEmail
leketFSHF ka vendosur të shpërblejë lojtarët kuqezi për fitoren historike që kanë marrë në muajin e kaluar në Norvegji. 120 mijë euro do ti shpërndahen skuadrës për atë tre pikësh të rëndësishëm të marrë në Oslo si një dhuratë përpara ndeshjes që në qershor do të luajnë sërish me Norvegjinë dhe do ti vlejë shumë për fatet e një kualifikimi të mundshëm në kampionatin botëror. Komiteti Ekzekutiv ka vendosur këtë shumë të jashtëzakonshme si shpërblim dhe brënda pak ditësh lojtarët do të marrin në llogari paratë e merituara.

busy
komente