HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ UEFA I kerkon FSHF-se te hape hetim ne prokurori
nga AlbaniaSoccer   E premte, 26 Prill 2013 03:39   pdfShtypEmail
mishel_platiniUEFA i ka kerkuar FSHF-se te hape nje hetim te gjere ne prokurori per dosjet e ndeshjeve si te dyshuara per trukim. Pas skandalit te publikuar ne media per dyshimet qe drejtesia ka per presidentin e Beses dhe disa ndeshje te dyshuara, tani ka reaguar UEFA. Keshtu ne takimin e para dy diteve ne Maqedoni, drejtuesit e UEFA-s kane keshilluar federaten tone qe te tregohet me e ashper me bastet. Madje europianet kane qene te drejtperdrejte teksa kane kerkuar qe FSHF çdo dosje apo fakt qe ka per punen e trukimeve ta çoje ne prokurori. “Eshte e kote qe nje ndeshje e parafiksuar te luhet. Kete duhet te beje çdo federate. Te bllokoje ndeshje te cilat nuk ka perse te lodhin tifozet. Çdo federate dhe FSHF-ja duhet te marrin çdo ndeshje te dyshuar qe dergohet nga sistemi “Radar” i UEFA-s dhe t’ia çoje per hetim si policise dhe prokuror-ise. Kjo e fundit do te hetoje per çeshtjen dhe te marre nje vendim perfundimtar per te denuar ata qe organizojne bastet siç beri prokuroria italiane me Calciopolin”, eshte shprehur Mishel Platini ne mbledhjen e 6 federatave ballkanike me prob-lematike persa i perket basteve te jashteligjshme.

busy
komente