HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Sabien Lilaj: Aktivizimi im, në dorë të De Biazit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Qershor 2013 06:45   pdfShtypEmail

sabien_LilajMesfushori Sabien Lilaj, deklaroi se Kombëtarja ka treguar që mund të fitojë ndaj skuadrave të mëdha, dhe këtë qëndrim e përforcon me formën e mirë që po kalon ekipi dhe prurjet e reja dhe cilësore që kanë ardhur.

“Është futur një frymë e re në grup. Kemi treguar që fitojmë ndaj skuadrave të mëdha. Kemi muaj që përgatitemi për këtë ndeshje. Mendoj që ekipi duhet të shfrytëzojë formën e mirë që po kalon ekipi dhe besoj që kësaj radhe do t'ia dalim. Po vijnë lojtarë cilësorë. Të gjithë që kanë ardhur janë cilësorë dhe kjo është shumë pozitive. Unë vazhdoj të bëj punën time, të stërvitem. Përderisa jam i grumbulluar, mund të kem një hapësirë për të luajtur ose jo, kjo varet nga trajneri De Biazi, por këtu jemi për një qëllim tjetër, që Kombëtarja të kualifikohet. Pika jonë më e fortë është grupi. Ne luajmë të bashkuar, luajmë me zemër e për një qëllim të përbashkët. Kemi një javë stërvitje; për 90 minuta besoj që nuk do të kemi probleme me gjendjen fizike”.


busy
komente