HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Qeveria premton premio me Norvegjine
nga AlbaniaSoccer   E martë, 04 Qershor 2013 20:55   pdfShtypEmail

salii_me_kombtarenQeveria do të ve ne dispozicion  një shpërblim për fitoren e kombëtares me Norvegjinë më 7 qershor. Ky ishte premtimi I Kryeministrit Sali Berisha gjatë një takimi me stafin dhe futbollistit kuqezi në ambientet e Tropikal, ku është akomoduar kombëtarja shqiptare. Sipas kreut të qeverisë, Shqipëria nuk është shumë larg Brazil 2014.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka si dhe kapiteni Ervin Bulku, i premtuan kryeministrit se kombëtarja do të japë gjithcka në këtë sfidë shumë të rëndësishme të kombëtares.

Vizitën e kryeministrit e përshëndeti edhe trajneri Xhani de Biazi, i cili e siguroi kreun e qeverisë së të gjithë futbollistët që do të zbresin në fushë do ta nderojnë bluzën kuqezi.

Kryeministri Sali Berisha në fund të takimit premtoi se do të jenë në tribunë për ta ndjekur nga shkallët e stadiumit sfidën Shqipëri – Norvegji.

 


busy
komente