HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Ndahet nga jeta Artan Bushati
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Gusht 2013 22:27   pdfShtypEmail

artan bushatiFutbolli shqiptar perballet me nje ngjarje te rende,ate te humbjes se nje figure te rendesishme sic eshte ai i Artan Bushatit,ish-futbollist dhe njekohesisht dhe trajner i ekipit kombetar Shpresa. Pas nje lufte te gjate me semundjen dhe prepjekjet e vazhdueshme per ta mundur ate,ai humbi kete sfide personale duke mbyllur syte ne banesen e tij ne Shkoder. 50-vjecari shkodran me nje pjesemarrje te gjere ne fushen e futbollit si trajner i ekipit te Vllaznise ,Elbasanit apo sefundmi i kombetares se shpresave, do te mbahet mend si nje njeri i nderuar,dhe qe i ka dhene shume sportit shqiptar. Klubi sportiv “Vllaznia”, por edhe e gjithe bota e futbollit nderojne sot emrin e tij. 


busy
komente