HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia mberrin ne Qipro, per vendin e katert
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 14 Tetor 2013 14:18   pdfShtypEmail

Kombetarja shqiptare me qipronShqiperia ka mberritur te dielen ne Qipro dhe eshte akomoduar ne nje nga hotelet me te mira te Nikosias. Kuqezinjte nen urdhrat e De Biazit do te zhvillojne pergatitjet e fundit para ndeshjes qe do te luhet te marten. Teksa matematika na la jashte cdo mundesie per te arritur nje nga tre vendet e para ne grupin E, kombetarja Shqiptare luan ne Qipro shansin e vet per te sulmuar vendin e 4. Ndaj skuadres me te dobet te grupit, djemte e de Biazit kane nje mision per te permbushur edhe pse eshte shume larg atij qe ne pretendonim nje muaj me pare. Ne gare per kete pozicion jane tre skuadra, Islanda, Sllovenia dhe Norvegjia. Duke qene se nga Norvegjia e vendit te katert na ndan nje pike, atehere matematika na lejon te enderrojme per vendin e katert ne grup.


busy
komente