HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Brazil 2014/ Qipro – Shqiperi 0-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 15 Tetor 2013 22:29   pdfShtypEmail

Kombetarja shqiptare me qipronKa perfunar me nje barazim te shemtuar ne Nikosia aventura kuqezi ne misionin qe nisi me shume endrra dhe perfundoi me nje realitet shqiptar qe e kemi pare shpesh. Shqiperia barazoi ne Qipro perballe vendasve me nje rezultat te bardhe 0-0. Nje ndeshje e dobet pa shume nerv ishte e justifikueshme pasi perballe ishin skuadra te vendit te peste dhe vendi I gjashte ne grupin E, dy ekipe te dorezuara ne luften per nje objektiv. Shqiperia e De Biazit nje skuader flegmatike nuk beri dot ate qe pritej, te merrte nje fitore minimale ne transferte. Salihi, Rama dhe Roshi humben disa raste per shenim nderkohe qe edhe qipriotet paten mundesite e tyre por Berisha ishte si gjithmone pozicional. Ne fund, te dy skuadrat jane larguar nga fusha me koken ulur pas nje edicioni qe perfundoi me zhgenjim.


busy
komente