HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Eleminatoret e Kombetares se Femrave percaktohet te luhen ne Shqiperi
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Nentor 2013 23:23   pdfShtypEmail

kombetarjafemraEshte hedhur ne Nion, shorti i eliminatoreve të Kampionatit Europian në futbollin e femrave per kombetaret U-19. Shqiperia do te luaje ne grupin e tretë eliminatore, së bashku me tre skuadra te tjera. Ato jane, Norvegjia, Skocia dhe Polonia. Është vendosur që takimet e ketij grupi te zhvillohen ne Shqiperi. Kjo është hera e parë që në vendin tonë, organizohet një turne në futbollin e femrave, ndërkohë, që janë zhvilluar turne kualifikues U-19, U-17 dhe turne miqësor U-15. Ndeshjet eeliminatore do të zhvillohen në muajin shtator të vitit 2014.


busy
komente