HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Andi Lila shume prane transferimit tek Kievo
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Nentor 2013 15:07   pdfShtypEmail

Andi-lilaXhani De Biazi eshte ai qe pritet te dergoj Andi Lilen tek skuadra e Kievos. Bisedimet zyrtare per kete levizje kane nisur. Ne janar mbrojtesi i PAS Janines pritet te lere perfundimisht Greqine dhe te zgjedhi nje skuader te re per te vazhduar karrieren. Paraqitjet e mira tek skuadra greke dhe tek Kombetarja e Shqiperise i kane rritur vleren Liles qe tani ka shume ofreta. Nje skuader nga Japonia e ka kerkuar pak dite me pare ndersa Atalanta dhe Kievo ne Itali jane gati ta marrin. Lila ka deshire te luaj ne Itali dhe me ndermjetesimin e De Biazit transferimi tek Kievo duket i afert.


busy
komente