HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Cana hero ne Itali, i jep barazimin Lazios
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Nentor 2013 19:23   pdfShtypEmail

lorik cana lazLorik Cana eshte heroi per Lacion ne barazimin qe skuadra e tij ka marre ne fushen e Sampdorias. Mbrojtesi shqiptar ka shenuar ne minuten e 5-te shtese golin qe ka barazuar rezultatin ne 1-1. Cana ka shenuar dhe festuar si i cmendur bashke me shoket e skuadres te cilet me te drejte jane shperblyer per kembenguljen e gjate me qellimin per ta shmangur humbjen “E vendosem vete veten ne veshtiresi. Barazuam ne nje takim qe mund ta kishim humbur. Goli? Jam i lumtur qe shenova, dhe shpresoj qe ky gol te na ndihmoje ne te ardhmen. Kam luajtur si qender sulmues ne fillim te karrieres sime, gje qe mbase e shpjegon pak realizimin e ketij goli. Gjithe populli im nga Shqiperia me ka ndjekur, dhe kjo me ben akoma me te lumtur”, ka deklaruar Cana per mediat italiane pas ndeshjes.


busy
komente