HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Frankfurti pezullon Edmond Kapllanin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Nentor 2013 21:05   pdfShtypEmail

Edmond KapllaninKlubi gjerman i FSV Frankfurt ka pezulluar Edmond Kapllanin deri ne muajin janar te vitit te ardhshem. Shkak per kete mase ndeshkuese ndaj tij eshte bere nje konflikt ne fushe mes shqiptarit dhe nje lojtari tjeter. Ne faqen zyrtare skuadra gjermane ka treguar kete vendim disiplinor qe e ben Kapllanin te rikthehet para kohe ne Shqiperi per te festuar festat e fundvitit. Thyerja e kodit te brendshem ne rregulloren e klubit e ka bere Kapllanin te mos luaj takimet e fundit dhe te heqe dore nga seria e golave qe po shenonte ne Bundesligen e dyte gjermane.


busy
komente