HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Zbulohet nje tjeter “Januzaj” ne Belgjike
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 15:45   pdfShtypEmail

Lindon SelahiAdnan Januzaj por jo vetem ai. Nje nga talentet shqiptar ne Belgjike po rritet dhe ai mund te jete pasuesi i Adnanit. E quajne Lindon Selahi dhe eshte vetem 14 vjeç, por per shkak te talentit te tij aktivizohet per ekipin U15 te Standard Liege. Mediat kosovare e kane zbuluar nje lajm te tille. Daja tij ka treguar interesimin e Anderlehtit por dhe te kombetares belge, megjithate Januzaj Junior ende nuk ka vendosur se ku do te luaje ne te ardhmen. "Jo se e kam nip, por vertete Lindoni eshte Januzaj i ri. Luan si mesfushor organizativ. Eshte ftuar edhe nga kombetarja e te rinjve te Belgjikes, ndersa Anderlechti çmendet pas tij, duke i ofruar superkushte. Mgjithate, meqe Standardi dhe Anderlechti kane rivalitet te madh mes tyre, ai do te mbetet ne Liege", shprehet daja i Lindonit, Ragmi Sefedini, i cili po ashtu jeton ne Belgjike dhe ka dhene disa pergjigje per te ardhmen e nipit.


busy
komente