HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Derbin e shqiptareve ne Itali e fitoi Migjen Basha
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:22   pdfShtypEmail

migjen bashaLorik Cana ka humbur derbin me Migjen Bashen ne Serine A. Lazio eshte mundur nga skuadra e Torinos ne nje takim ku luajten te dy shqiptaret. Cana ne qender te mbrojtjes per lacialet ndersa Basha ne mesfushe per torinezet. Ne perfundim te ndeshjes te dy futbollistet u perqafuan me njeri tjetrin por festen e fitores e meritoi vetem Migjen Basha


busy
komente