HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Shqiperia ruan vendin e 57-te ne bote
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 19 Dhjetor 2013 20:24   pdfShtypEmail

KOMBTARJAShqiperia nuk ka humbur por as fituar kuota ne top renditjene muajit. FIFA ka publikuar kete lajm dhe kuqezinjte kane verifikuar menjehere se kane ruajtur te njejtin pozicion si ne muajin e fundit duke mos pesuar asnje levizje. Keshtu, Shqiperia e De Biazit mbetet ne vend numero dhe e mbyll vitin 2013 pa ndryshime, vit i cili mund te quhet si viti i rekordeve persa i perket renditjes pasi ne muajin korrik, Shqiperia e pa veten ne vendin e 37-te.


busy
komente